10 rozkosznych propozycji wielkanocnych

Bije zegar, czas mija nieubłaganie, już zaraz będziemy zasiadać do wielkanocnego stołu, a co na nim będzie stać zależy tylko od Was. Babka marmurkowa z kardamonem i kawą czy może tradycyjna drożdżowa, ale ekstramaślana i z kruszonką? Mazurek? Koniecznie ten różany z migdałami! A może do tego jeszcze marynowane jajka?

1. Diabelskie faszerowane jaja
Na wielkanocnym stole są niczym Lady Gagą kulinariów: wywołują niedowierzanie, ciekawość i zachwyt. W smaku są dość klasyczne i daleko im do ostrego, marynowanego buraka, w którym nabierają zadziornego koloru.

10 rozkosznych propozycji wielkanocnych 1

2. Baba Wielkamocna z lukrem i maślaną kruszonką
Baba maślana, lekka jak puch, osłodzona śnieżnobiałym lukrem odbijającym promienie słońca, do którego lepią się kawałki chrupiącej kruszonki pachnącej masłem i przypominającej złotą koronę. Baba Wielkamocna. Zdziała cuda, obiecuję.

10 rozkosznych propozycji wielkanocnych 2

3. Mazurek różany z migdałami
Mój świąteczny numer jeden. Na kruchym spodzie rozsmarowana konfitura z płatków róży, a na niej krem różany, w którym zatopione są chrupiące migdały i pęczki – także – róży. Można bardziej rozkosznie?

10 rozkosznych propozycji wielkanocnych 3

4. Sernik z solonym karmelem i orzeszkami ziemnymi
Ten sernik łączy wszystkie smaki, które tak kuszą w chwilach słabości – spód z masła orzechowego, masa z trzech rodzajów sera i mleka skondensowanego oraz gęsty, lekko słony, maślany karmel, w którym zatopione są chrupiące orzeszki. Nikt mu się nie oprze.

10 rozkosznych propozycji wielkanocnych 4

5. Sałatka z jabłkiem, burakiem i dressingiem orzechowym
Słodki, miękki burak i soczyste, twarde jabłko, które jakby poddaje się temu pierwszemu barwiąc się na różowo. Całość przeplatana jest natką pietruszki, obtoczona w orzechowym sosie i obsypana słoną, tłustą fetą. Połączenie na pierwszy rzut oka dziwne, ale ten kto spróbuje, ten już się nie odkocha. Najwyżej, że w jarzynowej.

10 rozkosznych propozycji wielkanocnych 5

6. Mazurek/tarta hibiskusowa
Smaki niebanalne: kwaśny hibiskus mocno kontrastuje białą czekoladę, a jako krem do maślano–migdałowego ciasta, jest czystą rozkoszą. Nie trzeba mówić, że jego nietuzinkowa aparycja zawsze wywołuje zachwyt.

10 rozkosznych propozycji wielkanocnych 6

7. Kardamonowa babka marmurkowa z kawą i polewą karmelową
Baba, o dwóch charakterach: ciemnym pachnącym kawą i odrobiną kakao oraz jasnym wabiącym swym kardamonowym wdziękiem. Wszystko ukryte pod konkretną porcją karmelowej polewy skrywającej jeszcze większą ilość kawy i kardamonu. Brzmi jak hit, prawda?

10 rozkosznych propozycji wielkanocnych 7

8. Migdałowa szarlotka z różą
Niektórzy mówią, że szarlotka jest obowiązkową pozycją każdego rodzinnego spotkania. Wiemy już, że smak różany potrafi rozłożyć każdego na łopatki, a więc…

10 rozkosznych propozycji wielkanocnych 8

9. Pistacjowa tarta z awokado i limonką
Nie wiem jak to się stało, ale na blogu została przemycona tarta niezawierająca glutenu, nabiału i produktów odzwierzęcych. Jednak wiem, jest rozkosznie pyszna!

10 rozkosznych propozycji wielkanocnych 9

10. Oliwne ciasto z jabłkami i kremem z syropu klonowego
Intensywne w smaku, bardzo aromatyczne, z dużą ilością kwaśnych jabłek, które kontrastują ze słodkim, kremowym frostingiem o charakterze syropu klonowego. Między zębami strzelają ziarenka cukru trzcinowego i uprażone orzechy laskowe, a to wszystko przy wielkanocnym stole. Są chętni?

10 rozkosznych propozycji wielkanocnych 10

Pozostaje mi życzyć Wam szczęśliwych i spokojnych świąt (bo na pewno będą smaczne) oraz prosić o relację z waszych wielkanocnych rozkosznych poczynań!

Każdy Twój komentarz, udostępnienie i zdjęcie gotowej potrawy jest niesamowitą motywacją do tworzenia nowych, pysznych rzeczy! Do zobaczenia i zjedzenia. Smacznego! #rozkoszny

Wasz,
Rozkoszny

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on twitter

Leave a Comment