O mnie

O mnie 1

Nazywam się Michał Korkosz, znany też w niektórych kręgach jako Rozkoszny. Kocham grubo masłem i nie idę na kompromisy. Gotuję hedonistycznie, poszukując najrozkoszniejszych doznań smakowych. Lubię, aby moje warzywa były chrupiące i przesiąknięte smakiem, a ciasta tak smaczne, że nie pozwalające zapomnieć o sobie na długo. Nie lubię za to marnowania czasu, więc moje przepisy z założenia obierają najprostszą i najszybszą drogę przygotowania. Moje motto? Masło, gluten i cukier, bo życie jest za krótkie. I tak też chciałbym, żebyście się tutaj czuli — beztrosko i rozkosznie.

Moja debiutancka książka kucharska Fresh from Poland: new vegetarian cooking from the old country” ukazała się 17 marca 2020 nakładem The Experiment/Workman Publishing w USA i Kanadzie. Jest to opowieść o polskich smakach, na których się wychowałem, i które ukształtowały moją pasję. Chciałem opowiedzieć światu o najlepszej rzeczy, jaką Polska ma do zaoferowania — o jedzeniu. Chciałem podkreślić najbardziej rozkoszną części polskiej kuchni, która tak się składa jest wegetariańska.

Moją największą pasją w życiu jest jedzenie, ale nie tylko powierzchownie. Interesują mnie historie, które za nim stoją, ludzie, którzy je tworzą, i emocje, które wywołuje. Pasję tę przekuwam w zawód food writera, lub bardziej po polsku dziennikarza kulinarnego. Moje kulinarne podróże, reportaże i wysmakowane rozmowy można przeczytać w m.in.

O mnie 2
O mnie 3

W 2017, dla mnie zupełnie niespodziewanie, zostałem uhonorowany dwoma nagrodami SAVEUR za fotografię kulinarną. Nagrody magazynu Saveur są tym czym Oscary dla świata filmu.  Więcej poczytacie tutaj.

O mnie 4

Rozkoszny w mediach i telewizji (wybrane)

Dzień Dobry TVN: Tarta cytrynowa i inne pyszne dania z cytryną – gotowanie

Gazeta Wyborcza: Tak wygląda młoda polska kuchnia. Michał Korkosz z Rzeszowa właśnie wydał książkę w Stanach Zjednoczonych

Vogue Polska: Pięć polskich blogów kulinarnych, które warto odwiedzić

TVP 2 Pytanie na Śniadanie: Potrawy jak dzieła sztuki – rozmowa o fotografii kulinarnej i nagrodzie Saveur

O mnie 5

Gazeta Wyborcza Rzeszów: Michał Korkosz nominowany do Oscara blogów kulinarnych

O mnie 6

TVP 3 Aktualności: Michał Korkosz z Rzeszowa w prestiżowym konkursie.

ELLE: Konta na Instagramie, które warto obserwować

Talerz jak płótno malarza – SuperWywiad w Michałem Korkoszem, blogerem kulinarnym.

Gazeta Wyborcza Rzeszów: Kulinarny Oscar dla rzeszowianina! Michał Korkosz, autor bloga Rozkoszny.pl nagrodzony w Stanach Zjednoczonych

Gazeta Wyborcza Rzeszów: Oskary kulinarne rozdane. Wśród zwycięzców młody Polak

Radio Eska: Udało się! Rzeszowianin zdobył kulinarnego Oscara! [AUDIO]

Radiowa Czwórka: Michał Korkosz: fotografię kulinarną trzeba kochać (audycja)

TVP 3 Aktualności: Michał Korkosz zdobył dwie nagrody za najlepszą fotografię kulinarną

TVP 2: Kuchnia Michała Korkosza (gotowanie): 1, 2, 3

O mnie 7

TVP 2 – PnŚ: Fasola w kuchni Michała Korkosza (gotowanie)

O mnie 8

TVP 2 – PnŚ: Pyszne dania z czerstwego pieczywa (gotowanie)

O mnie 9